GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 3385526
*
nr 338 5526
Keramik
6 del, bla Stockholmnsutställningen
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 november 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/11 20:22:29
1
300 kr
29/11 11:46:15
2
400 kr
29/11 13:41:43
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:28
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:00
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42
-
3015 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:26
-
4105 Servisdelar
Mat- och kaffeservis, 45 st ca, Ulla Procopé (1921..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:09
-
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:19
*
Keramik
nr 338 5526
Keramik
6 del, bla Stockholmnsutställningen
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 november 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/11 20:22:29 | 1 | 300 kr |
29/11 11:46:15 | 2 | 400 kr |
29/11 13:41:43 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:28 -
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:00 -
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42
-
3015 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:26 -
4105 Servisdelar
Mat- och kaffeservis, 45 st ca, Ulla Procopé (1921..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:09 -
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:19